FOTOGRAFIE DĚTÍ - fotografie plaťte ve svých třídách. Děkujeme

Sada jednotlivec 350,- Kč

Sada sourozenci 390,- Kč (sourozenci z Papoušků a Soviček - plaťte v Sovičkách)

Společná fotografie 50,- Kč

SBĚR PAPÍRU V MŠ - od středy 3.-5.4. bude přistaven na zahradě MŠ kontejner na papír. Můžete sem nosit v době provozu školy, papír. Kromě papíru se sbírá i karton, knihy a letáky. Nemusíte nic vážit, prosíme skládejte papír co nejvíce dozadu kontejneru. Děkujeme za spolupráci.

V úterý 26.3.2024 proběhne v MŠ plánované fotografování dětí. Budou se fotit nejen přihlášené děti s jarním motivem, ale proběhne i společné fotografování tříd. Prosíme připravte pro děti vhodné oblečení. Pokud bude hezké počasí, proběhne fotografování na zahradě MŠ, proto dejte dětem do skříňky svetřík nebo nebo mikinu. Děkujeme
Kritéria pro přijetí dítěte do MŠ Břest naleznete v sekci Dokumenty MŠ

19. - 23.2.2024 - "Jarní prázdniny v ZŠ" - mateřská škola je v tomto týdnu v provozu. Děti budou spojeny celý týden ve spodní třídě "Papoušci" (prosíme všechny rodiče, aby do aplikace zaznamenali nepřítomnost dětí - skrze stravu), v tomto týdnu odpadá cvičení v tělocvičně ZŠ. Děkujeme.

Personální změna v MŠ - 15.2.2024 - Asistent pedagoga ve třídě "Papoušci" - Jana Gyureková

12.2.2024 "Vyšetření zraku" - Prima vizus - kdo z rodičů bude mít zájem vyšetřit svým dětem zrak, nahlaste se ve svých třídách a zaplaťte prosím u paní učitelky poplatek 200,- Kč. Děkujeme.

Potvrzení o vynaložených nákladech za úplatu v MŠ - rodiče, ve svých třídách si můžete vyzvednout potvrzení, které si zahrnete do daní, za vynaložené náklady, které jste uhradili na školném. Letos se potvrzení vydává ze zákona naposledy. Děkujeme za pochopení. (dovyplňujte si prosím své iniciály)

ŠKOLNÍ APLIKACE TWIGSEE

Rodiče, přešli jsme na novou školní aplikaci Twigsee, ke které Vám přišly na Vaše e-maily přístupová hesla (1.12.2023). Přes aplikaci prosím omlouvejte nepřítomnost Vašich dětí. Zkuste se seznámit s postupem. Pokud si někdo nebude vědět rady, neváhejte nás kontaktovat. Věříme, že se brzy všichni sladíme a aplikace bude ku prospěchu všem. Budeme sem vkládat všechny aktivity, které se v MŠ budou dít a Vy je uvidíte ihned, jakmile Vám to aplikace oznámí na mobilu. Proto je tato aplikace s oblibou nazvána "školka v kapse". Prosíme o včasné omlouvání dětí na další den - tzn. do 14.00 hod. předešlého dne. Výjímka je pondělí a nemoc v týdnu - to se nám bude omluvenka zobrazovat jako pozdní, ale za nemoc nikdo nemůže, proto ji v tomto případě omluvíme. Nic se nemění na tom, že stravu si stále odhlašujete v jídelně. Děkujeme za pochopení.

Personální změna ve třídě "Papoušků". V pátek 1.12.2023 jsme přivítali v MŠ novou paní učitelku, jako zástup za mateřskou dovolenou p. učitelky Veroniky Langerové. Její jméno je Marcela Lejsková a velmi se na všechny těšila. Věříme, že naše společná spolupráce bude víc než příjemná.

ZVONEK DO MŠ - Omlouváme se za komplikace se zvonkem do MŠ, objevily se technické problémy. Pokud byste se nedozvonili na stávající zvonky, zvoňte na zvonek SOS a vyčkejte příchodu personálu. Děkujeme za pochopení.

Tělocvična - děti ze II. třídy "Sovičky" začnou navštěvovat tělocvičnu od 9.10.2023 každé pondělí. Přichystejte, prosím, dětem malý batůžek s přezůvkami do tělocvičny (které jsou vhodné jako sálové) a kalhoty na převlečení. Děkujeme.

FOTOGALERIE - na www.photos.google.com jsou nahrané fotografie za poslední 3 roky. Je možné si je uložit pro své potřeby. Stále je možnost stahovat fotografie na msbrest.cz dle domluvy na třídních schůzkách. Děkujeme.

VYŠETŘENÍ SLUCHU

Dne 2.10.2023 proběhne v MŠ orientační vyšetření sluchu dětí, které zákonný zástupce přihlásí. Toto vyšetření proběhne od 8.00 hod. zcela zdarma, hravou formou (speciální pedagog - Mgr. Natálie Šerá). Vyšetření je doporučeno dětem starších 5ti let, ovšem i s mladšími se dá spolupracovat. Na uvedený kontakt v přihlášce pak zákonný zástupce obdrží výsledek vyšetření. Děkujeme za spolupráci.

LOGOPEDICKÁ DEPISTÁŽ V MŠ

Dne 20.9.2023 od 8.00 hod. probíhalo jednorázové orientační logopedické vyšetření dětí v MŠ. Vyšetření provedly 2 pracovnice z SPC logopedického Kroměříž (Speciálně pedagogické centrum). Každý zákonný zástupce, který k vyšetření dítě přihlásil, může již nyní konzultovat logopedická doporučení s učitelkami ve třídě. Děkujeme za spolupráci.

Úplata za předškolní vzdělávání

Od října 2023 se bude úplata (školné) platit bezhotovostně na bankovní účet mateřské školy. První platba proběhne k 15. říjnu 2023. Zákonný zástupce obdrží v MŠ informace včetně variabilního symbolu pro převod platby. Úplatu ze zákona nehradí děti s povinnou předškolní docházkou a děti s odkladem školní docházky. Děkujeme.

Třídy MŠ jsou rozděleny dle věku dětí a nově pojmenované: Zvoňte prosím na označené zvonky a choďte si pro své děti až do tříd.

I. Třída - Papoušci (přízemí - mladší děti) - p.uč. Veronika Langerová, p.uč. Bc. Jana Sodomková (vyzvedávání dětí po obědě - v 11.30 hod.)

II. Třída - Sovičky (1.patro - starší děti) - ředitelka Bc. Miroslava Brabcová, p.uč. Denisa Musilová (vyzvedávání dětí po obědě ve 12.00 hod.)

Nově se budou děti scházet i rozcházet ve svých třídách. Rodiče starších dětí "Soviček" vodí a vyzvedávají své děti nahoře.

Děkujeme :-)

Změna ředitelky mateřské školy

Nová ředitelka: Bc. Miroslava Brabcová (od 1.8.2023) - Mob. 734 617 554

Co potřebuje dítě do MŠ

Přezůvky (s pevnou patou !)

Převlečení do třídy (přizpůsobujeme dle počasí, nosíme oblečení, které si můžeme umazat a maminka se nebude zlobit)

Převlečení a obuv na zahradu (rovněž na ušpinění)

Náhradní oblečení (dítě jej bude mít ve skříňce – náhradní tepláky, legíny, punčochy, triko…..včetně spodního prádla a ponožek)

Pyžamo (každé pondělí čisté)